Bazna ulja, eterična ulja i prirodna kozmetika

Bazna ulja, eterična ulja i prirodna kozmetika

Bazna ulja razlikuju se po svojim svojstvima i učincima. To su masna ulja koja hrane i njeguju kožu. Služe i kao nositelji eteričnih ulja koja se u njima lako otapaju. Njihova upotreba u svakodnevnoj njezi tijela je postala sasvim uobičajena. Prirodna kozmetike ne bi bila moguća bez upotrebe biljnih ulja. Što su zapravo bazna ulja? Čemu služe i kako nam mogu biti od koristi? Immortella-Mediterranean beauty vam u ovom tekstu donosi korisne savjete.

Bazna ulja se najčešće dobivaju iz sjemenki ili plodova biljaka. Ona su masna i ne hlapljiva. Najkvalitetnija bazna ulja dobivaju se postupkom hladnog tiještenja. Hladno prešana i nerafinirana biljna ulja sadrže nezasićene masne kiseline poput omega 3, vitamine i minerale.

Biljna ulja se razlikuju po svojem sastavu, djelovanju i brzini upijanja u kožu. Također se razlikuju i po dostupnosti, viskoznosti i cijenama. Koriste za svakodnevnu njegu kože. Također se mogu koristiti i u medicini za specifične probleme. To su kožne bolesti poput psorijaze, seboreje, ekcema, dermatitisa i slično. Za terapiju se provodi i dermalno i oralno korištenje biljnih ulja. Obzirom da nanošenjem na kožu biljna se ulja upijaju u naš organizam, bitno je da su kvalitetna. To znači samo jedno a to je da su hladno prešana i nerafinirana

Stabilnost biljnih ulja

Ona kao i sve u prirodi ima svoj vijek trajanja. Bazna ulja su lako kvarljiva, stoga ih je preporučljivo kupovati u malim količinama. Biljno ulje kojemu je prošao rok najlakše će te prepoznati po mirisu užeglosti. Na to koliko će neko ulje trajati utječe nekoliko faktora. Najbitniji su prije svega način pohrane i količina masnih kiselina koje sadrži određeno ulje. Ulja gube na vrijednosti ako su izložena zraku, toplini, vodi i svjetlosti. Moguća je pojava i mirisa užeglosti. Ako je ulje izloženo zraku može trajati maksimalno pola godine.

Najbolje ih je pohraniti u tamnim staklenim bočicama, na hladnom i tamnom mjestu. Za razliku od eteričnih ulja, koja se čuvaju isključivo u staklenim bočicama, bazna ulja se mogu čuvati i u plastici. Poželjno je da u bocama iznad ulja ima što manje zraka. Kad se radi o korištenju biljnih ulja u aromaterapiji poželjno je držati ih u više manjih boca i sljedeću otvarati tek kad je prethodna boca potrošena.

Stabilnost baznih ulja ovisi o količini, vrsti i uzajamnom omjeru esencijalnih masnih kiselina u njihovom sastavu. Ona ulja koja su bogata zasićenim masnim kiselinama smatraju se vrlo stabilna. Biljna ulja s različitim sadržajem nezasićenih masnih kiselina smatraju se manje stabilnim uljima.

Bazna ulja kao nositelji eteričnih ulja

Bazna ulja su nositelji eteričnih ulja. Odnosno eterična ulja se razrjeđuju u baznim uljima. Razlika između eteričnih i baznih ulja je u tome što su bazna ulja masna i nisu hlapiva. Za aromaterapiju važno je da se eterična ulja razrjeđuju u biljnim a ne u mineralnim uljima. Immortella-Mediterranean beauty ne koristi mineralna ulja ni u jednom od svojih proizvoda.
Mineralna ulja i vazelin su nusprodukti rafiniranja nafte i nisu organskog porijekla. Zato se i ne koriste se u aromaterapiji. Zbog svoje niske cijene mineralna ulja koriste se u nekim preparatima.Prirodna kozmetika kao i aromaterapija ne preporučuju korištenje mineralnih ulja. Razlog tomu je što ona začepljuju pore, sprječavaju disanje kože i sprečavaju apsorpciju eteričnih ulja. Također onemogućuju izlučivanja znoja i otpadnih tvari iz organizma. Mineralna ulja često uzrokuju nastanak prištića i osipa na koži. Biljna ulja koja se koriste u aromaterapiji i općenito u prirodnoj kozmetici moraju biti proizvedena hladnim prešanjem. Ne smiju se dodavati nikakvi aditivi ili stabilizatori.

Prehrambena industrija također koristi ista ta ulja samo je razlika u tome što se koristi prešanje pod visokim temperaturama. Na taj način se dobiva veća količina ali manja kvaliteta. Stoga su ulja dobivena hladnim prešanjem proizvode u manjim količinama i znatno su skuplja. Izbor ulja koji se koriste kao bazna je velik. Ovisi o regiji. Svaka regija ima svoje izvore karakterističnih biljki uljarica iz čijih sjemenki ili orašastih plodova se proizvode bazna ulja. Kod nas su najčešća suncokretovo, maslinovo i bademovo. Osim njih koriste se još i ulje dobiveno iz jezgri marelice, ulje sjemenki grožđa, ulje avokada, jojobe, lješnjaka, makadamije, boražine, pšeničnih klica, noćurka, ploda divlje ruže, sezama itd.

Vrste baznih ulja

Osnovna nehlapljiva ulja

Ova ulja su svjetlija i ne previše viskozna sa slabim mirisom. Njih je moguće nanositi i na lice i na tijelo, sa ili bez dodatkom eteričnih ulja.
To su ova ulja: ulje badema, ulje sjemenki grožđa i ulje sjemenki breskve.

Specijalizirana nehlapljiva ulja

Specijalizirana nehlapljiva ulja najčešće su tamna. To su znatno viskoznija ulja od osnovnih. Njih je potrebno koristiti u manjim količinama. Mješaju se sa laganijim baznim uljima.
To su: ulje avokada, jojobe i pšeničnih klica.

Macerati

To su biljni ekstrakti koji zbog svog načina proizvodnje imaju terapijska svojstva. Dobivaju se potapanjem ljekovitih biljaka u ulje. Nakon nekog vremena ulje izvuče ljekovita svojstva biljke. Dobri su za kožu. Moguće ih je u malim količinama dodavati mješavinama ili na kožu nanositi bez dodataka. potapanjem ljekovitih biljaka u ulje.

Eterična ulja

Eterična ulja imaju korijene u drevnim ritualima ljepote. Neovisno o tom njihova popularnost i dalje raste. Posebno za one koji traže prirodne sastojke za njegu kože. Načinjena su od dijelova određenih biljaka poput lišća, kore i sjemena…itd. Eterična ulja su hlapiva i dobivaju se destilacijom ili hladnim prešanjem iz listova, kore, korijena i drugih aromatičnih dijelova biljke. Mnoga esencijalna ulja djeluju korisno na kožu, ali važno ih je razrijediti u baznim uljima kao što je maslinovo ili kokosovo ulje kako bi ih mogli sigurno koristiti. Većina eteričnih ulja ne nanosi se izravno na kožu. Eterična ulja miješamo sa baznim uljima u različitim omjerima, ovisno o namjeni i vrsti pripravka. Takva mješavina nam omogućava da na siguran način dobijemo ono najbolje od eteričnih ulja. Bazna ulja potrebna su samo kod primjene eteričnih ulja na koži. Kada ih udišemo eterična ulja nije potrebno razrjeđivati. Proizvođači koriste različite metode kako bi ih koncentrirali u ulja.

Immortella-Mediterranean beauty inspirirana je prirodom i ljepotom Mediterana. Svaki sastojak je dragocjen, a svaki proizvod napravljen tako da se osjećate zadovoljno koristeći ga. Simbol branda je smilje koje nam neprestano ukazuje na svoju snagu i kakvoću. Raste iz stijene, a njegovi cvjetovi nikada ne venu. Immortella prirodna kozmetika na bazi eteričnog ulja od smilja vam predstavlja:

Losion za tijelo

Nanošenje losiona za tijelo čini se jednostavnim korakom u vašoj rutini njege tijela. Ali nikad nije loše proučiti nekoliko uputa kako biste bili sigurni da tretirate kožu na najbolji način.

Prije svega nađite sebi kvalitetan proizvod za kožu formuliran za vaš tip kože. Immortela losion za tijelo je prije svega za one sa suhom kožom. Bilo da je vaša koža suha, masna, kombinirana ili osjetljiva Immortela losion za tijelo je dobar prijatelj.
Kod primjene Immortella losiona za tijelo, barem jednom dnevno si priuštite cjeloviti tretman za vlažnu, zdravu kožu. Mnogi ljudi svakodnevno nanose losion na potpuno suhu i hladnu kožu. To je najveća greška i neće vam dati baš najbolje rezultate.Losion za tijelo Immortela treba nanijeti odmah nakon tuširanja. Razlog je taj što bi vaša koža trebala biti topla i ne potpuno suha. Na taj način vaša koža je spremna za maksimalnu apsorpciju.

losion za tijelo immortella

losion za tijelo immortella

Serum za lice

Serumi za lice su lagani ovlaživači koji prodiru dublje kako bi unijeli aktivne sastojke u vašu kožu. Serum se može primijeniti ujutro, noću ili oboje. Za one s nježnijom kožom, serum za lice se može nanositi na sloj ispod jutarnjeg i / ili noćnog hidratantnog sredstva.
Intenzivno hrani kožu, ali je ne ostavlja masnom. Bogata kombinacija biljnih ulja divlje ruže, jojobe, noćurka, masline i marelice. Serum za lice Immortella je obogaćena CO2 ekstraktom nara, te eteričnim uljima smilja i geranija. Vraća koži sjaj, ujednačava ten, obnavlja i djeluje na vidljive znakove starenja kože. Koža je učvršćena, nahranjena i pomlađena. Za sve tipove kože, a posebno za suhu i kožu s vidljivim borama. Važno je serum za lice nanjeti na očišćenu kožu lica i vrata. Ako imate kronično stanje kože, kao što su ekcem ili rozaceja, serumi mogu uzrokovati pogoršanje. Serumi su najbolji izbor mnogih profesionalaca za njegu kože. Bolje djeluje na moju masnu kožu i ima sve potrebne sastojke.
Serumi su i najskuplji proizvod u mnogim linijama za njegu kože.Ali ako se pravilno primjenjuje, serumi za lica mogu dosta dugo potrajati.

serum za lice

serum za lice

Ulje za tijelo

Koje god doba godine, održavanje vaše kože pravilno navlažene može biti težak zadatak. Nedostatak vlage i hladnog zraka zima uzrokuje da se vaša koža suši. Ljeti dodatnim izlaganjem suncu vašu kožu treba više hidratacije kako bi je zadržala vlažnom. Kada razmišljate o najboljem načinu za hidrataciju vaše kože, prvo pomislite na losion za tijelo. Alternativa losionima za tijelo je ulje za tijelo. Ulje za tijelo Immortella nudi savršen način održavanja vlažne kože. Ulje za tijelo zapravo poboljšavaju kvalitetu vaše kože jer se brzo i duboko upija u kožu kako bi je ostavili vlažnom cijeli dan.
Ulja za tijelo je glatka, gusta i visoko koncentrirana tekućina koja je obično bistre boje i poboljšavaju izgled i kvalitetu vaše kože. Najbolja ulja za tijelo su organska. To su ulja za tijelo bez kemikalija i aditiva. Brzo upijajuće anti-age ulje za tijelo Immortella za baršunasto mekanu kožu svaki dan. Kombinacija vitamina E i ulja argana, divlje ruže i smilja dubinski hidratizira vašu kožu. Vašu kožu umiruje i čini ju čvrstom i svilenkastom. Savršena revitalizacija obogaćena mirisima eteričnih ulja ružinog drveta i smilja. Za zrelu i suhu kožu.

Ulje za tijelo Immortella

Ulje za tijelo Immortella

Krema za lice

Za nanošenje kreme za lice potrebno je prvo dobro oprati lice. Tako će te se riješite znoja, prljavštine, šminke i ostalih stvari. Krema za lice će onda moći lakše da prodre u vaše pore i djeluje. Prije nanošenja kreme za lice nije loše i koristiti i nježno sredstvo za čišćenje lica kako biste ga pravilno isprali. Kremu za lice uvijek treba nanjeti na vlažnu kožu. Ako vam je lice potpuno suho, krema za lice neće najbolje djelovati. Kreme bolje mogu zadržati vlagu kad nanosite na vlažnu kožu. Najbolji način nanošenja kreme za lice je upotreba malih količina. Više kreme ne znači i bolji učinak. Za utrljavanje kreme na lice potrebno je dugo vremena. Najbolji način nanošenje kreme za lice je da nanesete male mrlje po cijelom licu, a zatim je razmažete. Krema za lice Immortella Dubinski hrani i njeguje kožu biljnim uljima argana, jojobe i noćurka. Gel crvenih algi vraća elastičnost. Eterično ulje smilja kao glavna aktivna tvar djeluje na regeneraciju kože. Formulacija koja djeluje na vidljive znakove starenja kože. Koža je učvršćena, pomlađena i blistava.

 

Posjetite na nas na našem web shopu www.immortella.eu i odaberute jedan proizvod iz naše kolekcije prirodna kozmetika 2020.