Last minute Chorvatsko v apartmány Chorvatsko

Ubytování Chorvatsko

Dnes je grilování v přírodě lákadlem 1. května. Společnost shromažďuje as dobrým barbecue, píseň a pití slaví 1. května. Oficiální sezóna v Chorvatsku začíná 1. května. Hosté z celé Evropy slaví Svátek práce v Chorvatsku. Mohou hledat ubytování ve apartmány Chorvatsko. Prostřednictvím cestovních kanceláří Makarska Touristik a Promajna Tours najdete jeden ubytování Chorvatsko apartmány Chorvatsko. Jedná se většinou o ubytování Chorvatsko.

Ubytování Chorvatsko

Ubytování Chorvatsko

Ubytování Chorvatsko mají kromě luxusního vybavení také bazén a gril. Pokud se ocitnete v Chorvatsku 1. května, budete si užívat grilování v jedné z luxusních vil Chorvatsko. Každá chorvatská vila s bazénem, která chce pro své hosty kvalitní grilování, si zakoupila plynový gril Weber. Skvělé pro všechny příležitosti a pro kohokoli, kdo má nebo nemá zkušenosti s grilováním. Pro všechny informace Last minute Chorvatsko jsou zde Makarska Touristik a Promajna Tours.

Jak a proč slavíme 1. května?

V minulosti byl tento Den práce slaven zvláštním způsobem a byl zvláštní akcí pro všechny místní obyvatele. Bylo pro něj připraveno několik dní předtím. Ženy uklízely domy a podkroví několik dní před 1. květnem. Všechno, co už nebylo možné použít nebo bylo úplně roztrženo, bylo vyčleněno na spálení 1. května.

1. května 1886 protestovalo v Chicagu 40 000 pracovníků. Zdůraznili požadavky symbolizované ve třech osmi. 8 hodin práce, 8 hodin odpočinku a 8 hodin kulturního vzdělávání. Policie zasáhla zbraněmi a zabila šest a zranila asi 50 pracovníků. Mnoho protestujících bylo zatčeno. Vedoucí stávky byli postaveni před soud. Pět bylo odsouzeno k trestu smrti a tři až do vězení. Na památku krveprolití v Chicagu. Na 1. kongresu druhé internacionály v roce 1889 bylo rozhodnuto, že 1. května bude slaven jako Den práce.

1. května v Chorvatsku

Již v roce 1890 se toto datum stalo Mezinárodním dnem všeobecné solidarity pracovníků. V Chorvatsku se Den práce začal slavit v roce 1890. Chorvatští dělníci poukázali na požadavky ve znamení tří osmi. Jako předehra k oslavě toho roku uspořádali pracovníci Záhřebu řadu stávek a shromáždění. Na velkém shromáždění dělníků v budově chorvatského domu se shromáždilo kolem 1 000 pracovníků. Jsme pro práci, ale chceme žít jako lidské bytosti. Bylo to jejich motto.

Radost pro celou rodinu

1. května děti šťastně pomohly rodičům vyčistit a naskládat věci do hromady, protože věděly, že větší hromada také znamená větší plamen. Každá rodina si připravila vlastní hromadu, kterou nakonec vzali na nedalekou louku nebo glade, a v předvečer 1. května se hromada konečně vznítí. Pokud se hromada rozsvítí na glade, obvykle to znamená, že se několik sousedů dohodlo a všechny hromady se sloučily do jedné. Plamen byl tak vysoký, že ho bylo možné vidět z jiné vesnice. Rodiny se shromažďovaly kolem ohně. Budou viset, zpívat a radovat se. Zapálení ohně pro ně bylo pro ně jako jeden malý projev. Chlapci a dívky často bojovali v plamenech skákání. Dívka řekla chlapi, že ho políbí, pokud kvůli ní skočil plameny a naopak. Kdo by to nevynechal kvůli lásce.

Radost trvala až do noci. Dokud oheň nezhasne. Děti se zvláště zajímaly o tento akt zapálení ohně. Rodiče by jim umožnili zůstat déle vzhůru. Rodiče řekli svým dětem, jaké to bylo, když šli se svými rodiči. Poprvé při požáru a to, co všichni hořeli. V celé vesnici cítil kouř. Poslechněte si praskání ohně a podívejte se na stíny vytvořené vibracemi plamenů.

Last minute Chorvatsko

Vyberte si svůj apartmán v Chorvatsku z naší široké nabídky Last Minute Chorvatsko. Země je nejoblíbenější destinací českých turistů. Oblázkové a písečné pláže, krásné ostrovy a křišťálově čisté moře.

Last minute Chorvatsko

Last minute Chorvatsko

Apartmány Chorvatsko

Apartmány Chorvatsko Makarska v luxusních vilách Chorvatsko s agenturou Makarska Touristik a Promajna Tours vám poskytne ideální dovolenou na 1. května. S bazénem a dobrým Weberovým grilem si užijte chorvatskou vilu s bazénem. 1. května je začátek turistické sezóny v Chorvatsku. Vyberte Chorvatsko Villa Holidays v jedné z vil v Chorvatsku. Makarska touristik vám přináší široký výběr luxusních vil v Chorvatsku. Navštivte naši webovou stránku a najděte si nejlepší apartmány Chorvatsko

apartmány chorvatsko

apartmány chorvatsko